Zaměstnanci

Bc. Petra Ševelová

 • Co dělám v DS:

Snažím se, aby tu všem bylo dobře.

 • Mimo DS:

Jsem hlavně máma a to mě taky přivedlo k založení Mozaiky. Když se mi narodila čtvrtá dcera, tak jsem si řekla, že děti jsou prostě můj osud a že bych se tomu měla věnovat profesionálně a to se taky stalo. Nejdřív jsem začala provozovat kurzy pro děti a rodiče, později společně s Jitkou vybudovala Mozaiku a taky jsem vystudovala Učitelství pro mateřskou školu na UJEP, abych věděla, jak to správně dělat. Baví mě se v oboru stále zdokonalovat, proto chodím na kurzy a semináře, které se zabývají výchovou a vzděláváním dětí.

 • Co mě baví:

Jak už jsem psala výše, baví mě kurzy o výchově a vzdělávání, ale taky ráda sportuju, čtu a koukám na pěkné filmy. Nejradši ze všeho jsem ale doma se svojí rodinou.

Kateřina Špicová

 • Co dělám v DS:

Pocházím z Ústí nad Labem. Jsem svobodná a bezdětná - moji sourozenci to zatím zvládli za mě. Jenže jejich děti, mé neteře, to někdy nezvládají beze mě :-) 

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu - obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Při studiu jsem absolvovala praxi jako vychovatelka v družině. Hned po škole jsem začala pracovat jako učitelka v MŠ Vojanova, kde jsem byla půl roku po boku dětem v předškolním věku a čtvrt roku dětem od 2-4 let. Zkušenost to byla senzační a veliká a jsem za ní ráda.

 • Mimo DS:

Mezitím jsem dostala šanci, zkusit zaujmout holky tady v Mozaice a stát se její součástí. Neváhala jsem, zkusila jsem a jsem TU a působím zde jako chůva v červené třídě (a už bych neměnila)!

Moc za tuto možnost být tady a načerpat další a další zkušenosti, děkuji a doufám, že mne budou mít děti rády stejně tak, jako je mám ráda já. 

Těším se na naše společné zážitky i chvíle, trávené s vámi se všemi v Mozaice i mimo ní! :-) 

 • Co mě baví:

O sobě mohu napsat, že jsem kamarádská, veselá, chápavá, obětavá a ráda naslouchám druhým.

Miluji rodinu, přátele, děti, hudbu, tanec, cestování ale nedokážu přijmout lidi, co necítí úctu a lásku ke zvířatům. 

Bc. Michaela Doubková 

 • Co dělám v DS:

Působím tu od založení Mozaiky jako chův

 • Mimo DS:

Že ráda trávím čas s dětmi, jsem si uvědomila, když se mi v mých jedenácti letech narodila sestra Tereza, proto jsem se rozhodla studovat střední pedagogickou školu a později po narození další sestry Elly pokračovat ve studiu oboru (Učitelství pro mateřskou školu) na UJEP. V současné době už jsem taky tetou, takže děti hrají i v mém soukromém životě velkou roli. Chci bořit zavedené rituály, jak se má k dětem přistupovat, a proto jsem v Mozaice, kde se přesně tohle děje. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a snažím se přistupovat k dětem tak, abych v nich podporovala jejich sebeúctu a zdravé sebevědomí. Mezi mými dalšími kurzy, které jsem absolvovala, jsou kurzy Montessori, kurzy První pomoci pro děti (zdravotník zotavovacích akcí), Logopedické kurzy pro rozvoj komunikačních, jazykových a řečových kompetencí dětí, nebo také kurz zdravé výživy dětí či kurz jógy. Tímto můj rozvoj nekončí, a do budoucna mám v plánu spoustu dalších kurzů a vzdělávání se.

 • Co mě baví:

Mám ráda výzvy a baví mě zkoušet nové věci (např. jsem skočila BungeeJumping), ráda cestuji a chtěla bych se podívat někam do exotiky, miluji fitness a nebráním se žádnému druhu sportu. Mám velkou rodinu, s kterou je mi dobře a trávím s ní hodně času.

Veronika Antalová

 • Co dělám v DS:

Působím zde jako chůva.

 • Mimo DS:

Jsem novou posilou v úžasném kolektivu a prostředí DS MOZAIKA. Vystudovala jsem gymnázium a po skončení mateřské dovolené s jedním malým stvořením, které mě každým dnem překvapovalo, co dokáže, a jak vše, co se jí snažím předat a říct, nasávala jako žížnívá houba, jsem se rozhodla, že tenhle zázrak zvaný dětství chci pozorovat a být jeho součástí už napořád. Dodělala jsem si tedy potřebnou zkoušku národní profesní kvalifikace MPSV - Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a studium vysoké pedagogické školy také úplně nevylučuji :-). 

 • Co mě baví:

Ráda tvořím a maluju, zpívám, účastnila jsem se kurzů jógy pro děti, jsem velkým fanouškem NEvýchovy a jsem tak celkově hodně akční a podnikavý člověk. Dětem, které mi budete svěřovat, bych do života ráda předala to nejlepší ze sebe. Chci, aby byly šťastné, spokojené, jisté si samy sebou a staly se dobrými lidmi, ale to v prostředí Mozaiky a s mými kolegyněmi půjde úplně samo. Těším se na Vás.

Iveta Špaková

 • Co dělám v DS:

Působím zde jako chůva.

 • Mimo DS:

Narodila jsem v Ústí nad Labem a již v raném věku jsem vypomáhala s hlídáním dětí mým sestřenicím. Sama mám dvě děti, Evičce je 9 a Aničce 5 let.

Kdybych se měla více představit, jsem energický a spolehlivý člověk se smyslem pro humor, pořádek a rodinu. Vždy byl můj sen pracovat s dětmi, což se mi ale splnilo až po relativně dlouhé době. Nyní je mým povoláním profesionální chůva v dětské skupině Mozaika. Plně se zde věnuji se svými kolegyněmi dětem batolecího věku.

Prošla jsem profesní kvalifikací MPSV Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, dále si plánuji udělat kurz Respektování a Montessori.

Než jsem se dostala k nynějšímu zaměstnání, prošla jsem si několika druhy práce s tím, že poslední byla jako koordinátorka rodinného centra v Domečku u Rondelu.

Nyní jsem šťastná za příležitost a možnost naplnit si svůj dětský sen a to právě zde v této skupině. Zbývá již jen říci, že dětem v naší skupině dávám velkou část svého já a jsem takto spokojená a tato práce mě zcela naplňuje.

 • Co mě baví:

Mezi mé záliby patří sport, zpívání s dětmi, relaxační masáže Reiki (alternativní léčba), ruční práce a výlety s dětmi.

Renata Jandová - toho času na RD :o)

 • Co dělám v DS:

Působím jako chůva.

 • Mimo DS:

Narodila jsem se v Ústí nad Labem a celý život bydlím nedaleko v jedné vesničce. Po škole jsem se chtěla věnovat práci s dětmi a tato má touha mě přivedla až do RC Domeček u Rondelu, kde jsem byla přes rok zaměstnána. V Domečku jsem zjistila že mě práce mezi dětmi skutenčně naplňuje a dává mi radost do života. Proto se chci této práci věnovat i nadále :o). Vystudovala jsem střední školu s maturitou, úspěšně jsem zvládla certifikovaný kurz MŠMT Respektování a také zkoušku národní profesní kvalifikace MPSV Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.

 • Co mě baví:

Baví mě dlouhé procházky přírodou, jízda na koních a pečování o ně. Ráda si vyrábím dekorace do bytu a pracuji na baráčku.. a vůbec nejraději jsem na zahrádce kde pěstuji bylinky, ovoce a zeleninu a také samozřejmě relaxuji :o).

Veronika Liscová

 • Co dělám v DS:

Působím zde jako chůva.

 • Mimo DS:

Vystudovala jsem ekonomickou školu, ale mým snem vždy bylo pracovat s dětmi. Jezdila jsem jako vedoucí na dětské tábory a po narození syna Tomáška jsem se utvrdila v tom, že se chci práci s dětmi věnovat i profesionálně. To se mi podařilo v letošním školním roce, kdy jsem nastoupila na místo učitelky do mateřské školy v Sulejovicích. V současné době se chystám na zkoušku národní profesní kvalifikace MPSV - Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, a hlavně se moc těším, až budu novou posilou ve skvělé dětské skupině Mozaice. Je pro mě darem mít zdravého syna, který je od malička smíšek a rád se učí všemu novému, stejně jako všechny ostatní děti. Proto je pro mě úžasné, že budu stát po boku všem těm báječným dětem, budu jim moci jít příkladem, být jim pomocníkem v poznání sebe sama a v jejich celkovém rozvoji.

 • Co mě baví:

Ráda svůj volný čas trávím na zahrádce, starám se o rostlinky i zvířátka - máme psa, kočku, želvu a křečka. Ráda čtu, věnuji se také keramice, kreslím, maluji a pletu z pedigu. Se svou rodinou často navštěvuji akce pro rodiny. 

Barbora Růžičková

 • Co dělám v DS:

Učím se vidět svět dětskýma očima. Zpomalit a naslouchat jejich duši. Být trpělivá. Být tu pro ně...

 • Mimo DS:
Vítr mě během let zavál z Vysokých Tater do úrodného povodí řeky Labe. V\studovala jsem alternativní zemědělství. Prošla jsem i přírodní lékárnou. A nově mám i zkoušku profesní kvalifikace MPSV - Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.
Jsem matkou a průvodkyní dvou dcer... 9leté a Anny a 6leté Lindy na jejich cestě životem.

 • Co mě baví:

Tvořit svůj svět... tvořit svůj život jednodušší a více spjatý s přírodou.. Baví mě RAW strava, macrame, kresba a malba, četba, chůze bosky po pěšinách, co zanechali naši předci...

Martina Kadlecová

 • Co dělám v DS

V Mozaice jsem novou posilou a to jako chůva a tetička pro třídu našich Modrásků.

 • Mimo DS

Narodila jsem se v Ústí nad Labem. Jsem svobodná a bezdětná. Vystudovala jsem SOŠ v oboru sociální činnost. Účastnila jsem se spousta akcí  a kurzů týkajících se širšího odvětví mého oboru. Prošla jsem delší praxí na Speciální škole u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Dále jsem například byla členem divadelního kroužku v DDM v Ústí nad Labem. Prošla jsem samozřejmě pracemi i mimo obor. Díky štěstíčku jsem se dozvěděla o této příležitosti pracovat v super kolektivu DS Mozaika. Slovo dalo slovo, vše do sebe zapadlo a dnes jsem tu, abych pečovala o Vaše lásky. Jsem energická, spolehlivá a pozitivní osůbka se smyslem pro humor.

 • Co mě baví

Toho je spousta. Ráda trávím čas se svou rodinou a pejskem. Pokud je čas a chuť ráda si přečtu nějakou knížku, poslouchám hudbu, dále to je relaxace, zpěv, tanec, malování a spousta dalších aktivit.

Lucie Červinková

 • Co dělám v DS

Působím zde jako chůva. 

 • Mimo DS

Žiji v jedné vesničce nedaleko Ústí nad Labem. Jsem maminkou dvou již dospělých dětí, a proto bylo mým přáním obklopit se znovu malými dětmi, které člověku dodají nový smysl a radost ze života. Ráda hlídám svého dvouletého synovce, se kterým si nejvíce užiji na pískovišti, nebo pomáhám s akcemi pro rodiny s dětmi jako jsou dětské dny či čarodějnice. Vystudovala jsem střední školu s maturitou a absolvovala zkoušku národní profesní kvalifikace MPSV Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Dalším krokem pro mě bylo absolvování kurzu První pomoci u dětí. Mám radost, že jsem dostala příležitost pracovat v DS Mozaice. Těším se na milé kolegyně a všechny děti. 

 • Co mě baví

Ráda jezdím na kole, koloběžce a plavu. Dále mě baví číst knihy, hraji společenské hry s dětmi, miluji procházky do přírody, výlety za kulturními památkami a návštěvy divadla.

Mgr. Jitka Klezlová Rydvalová

 • Co dělám v DS:

Jsem vším, co je právě třeba!

 • Mimo DS:

Jsem rodilá ústečanda, po gymnáziu jsem vystudovala PřF UK v Praze a léta pracovala v bance. Mám tři děti – Ondru, Šímu a Bětku - a z Prahy do Ústí jsem se vrátila právě kvůli nim. S sebou jsem si přivezla i manžela a v Ústí zakotvila v rodném domečku… Po čase jsem zakotvila i v Domečku u Rondelu, který jsem vybudovala a dva roky vedla. V červnu 2016 jsem ho ale předala novému majiteli. Skloubit každodenní práci v Domeček s dětskou skupinou by již pro mě nebylo časově možné. Nelituji.

Kromě klasického vzdělání (státnice z psychologie a pedagogiky) mám za sebou certifikovaný kurz MŠMT Respektování, dále zkoušku národní profesní kvalifikace MPSV Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, se ZDrSEM zdravotníka a v současné době jsem již téměř rok ve výcviku Českých dul. Přes dva roky jsem malovala u Vladimíra Kazdy a celých 12 let jsem hrála na klavír.  Zpívat ale neumím a děti svým hluchem neobtěžuji :o)!

 • Co mě baví:

Baví mě moje práce, děti a jablkový štrůdl… baví mě hory, malování, poezie, dívání se do oblak a čerstvý vítr… baví mě každý nový den…