Projekt Táto, pojď na to!

Vítáme vás na stránkáchprojektu TÁTO, pojď na to - 

Vítáme vás na stránkách projektu 

TÁTO, pojď na to - pracujeme a pečujeme společně!

Najdete nás také na fb (stránka i skupina stejného jména):

TÁTA V HLAVNÍ ROLI

 https://www.facebook.com/tatavhlavniroli/ 

 

TÁTA V HLAVNÍ ROLI je název INFORMAČNÍ KAMPANĚ, která je jednou z klíčových aktivit našeho projektu TÁTO, POJĎ NA TO. Níže a na našem FB budete postupně nacházet "osvětové" :-) a informační materiály, které v kampani vznikají a které jsou vám zcela k dispozici jak v tištěné tak v elektronické podobě. Jejich cílem - A ZÁROVEŇ CÍLEM CELÉHO PROJEKTU - je podpora mužů při vyšším zapojení do péče o děti, především do péče primární, tedy péče o malé děti, motivování a informování ve směru proti genderovým stereotypům a diskriminaci na základě pohlaví. 
 
Pokud budete chtít, můžete se do projektu AKTIVNĚ ZAPOJIT a zúčastnit se s námi VÝJEZDNÍCH PROŽITKOVÝCH VÍKENDŮ (vzdělávání, osvěta, poradenství, zážitky a prožitky) na témata jako je AKTIVNÍ OTCOVSTVÍ, muži jako primární pečovatelé, rovné příležitosti jako možnost volby apod.. 
 
A protože myslíme nejen na ústecké, podobné SEMINÁŘE v průběhu roku 2017 až 2018 zorganizujeme i v celém ÚSTECKÉM KRAJI - budeme sdílet informace, diskutovat nejen o společné péči, ale i o ne/rovnosti, genderových stereotypech, rovných příležitostech v kontextu harmonizace rodinného a profesního života rodičů, o tom, co na to zákon i zaměstnavatelé aj..
 
SDÍLÍM, SDÍLÍŠ, SDÍLÍME - a proto v projektu vzniká komunikační platforma a svépomocná otcovská skupina - SÍŤ - (ženy vítány :-) PAR-TA RA-TATA a my pro vás organizujeme informační (a doufáme, že i zábavné) DNY OTCŮ (červen 2017 i 2018). V rámci této platformy a napojeného diskusního fora můžete pokládat i dotazy, které vyžadují ODBORNÉ (tematické) PORADENSTVÍ.
 
Náš projekt poběží od ledna 2017 do prosince 2018 a mohl vzniknout i díky finanční podpoře Evropské unie a státního rozpočtu ČR. 
 
POJĎME SPOLEČNĚ ZMĚNIT ÚHEL POHLEDU!

TIŠTĚNÉ PUBLIKACE

Zde si můžete prohlédnout publikace, které v rámci našeho projektu vznikly. Jsou celkem 4 a každá z nich stojí za přečtení.

VŠECHNY TYTO VÝSTUPY NAŠEHO PROJEKTU MŮŽETE VOLNĚ ZÍSKAT I V TIŠTĚNÉ PODOBĚ V NAŠÍ DS MOZAIKA, NEBO VÁM RÁDI JE NA VYŽÁDÁNÍ ZAŠLEME POŠTOU. 

 1. Malý manuál pro aktivní táty (SBORNÍK praktických návodů pro muže - příručka II) - manuál si můžete prohlédnout ZDE
 2. Informační brožura o aktivním otcovství (péče, práce, paragrafy - příručka I) - brožuru si můžete prohlédnout ZDE
 3. Skládačka (LETÁK) - Muži umí o děti pečovat - skládačku si můžete prohlédnout ZDE
 4. Omalovánky TÁTA V HLAVNÍ ROLI - omalovánky si můžete prohlédnout ZDE

VIDEA

A zde pro změnu můžete shlédnout 5 videí, které výše zmíněné publikace dopňují a rozšiřují.

 • Videa si můžete prohlédnout ZDE

JEDNOTLIVÉ KLÍČOVÉ AKTIVITY

 1. V květnu 2017 jsme uspořádali první víkendovou vzdělávací akci našeho projektu - VÝJEZDNÍ SEMINÁŘ v Kořenově - kde bylo možné zajít na přednášky, diskusní kulaté stoly i využít individuálního poradenství přizvaných expertů - vše na téma Aktivní otcovství - aktivní rodičovství - sdílená péče. Již teď se můžete těšit na další, v pořadí druhý seminář, KTERÝ PROBĚHNE V ZÁŘÍ LETOŠNÍHO ROKU u Máchova jezera na téma - Muži jako primární pečovatelé - vztahy mezi rodiči a dětmi, dětmi navzájem, mezi partnery/manželi... opět doprovázeno individuálním poradenstvím k problematice!
 2. První DEN OTCŮ se konal v neděli 18. 6. 2017 u nás v

 • V září 2018 jsme se vydali na druhou víkendovou vzdělávací akci našeho projektu - VÝJEZDNÍ SEMINÁŘ - tentokrát v Rybništi u Chřibské u Máchova jezera. Stejně jako na prvním víkendu jsme se vrhli na přednášky, teambuildingové aktivity a také jsme (tentokrát už i zcela dobrovolně :o)) využívali individuálního poradenství přizvaných expertů. Opět s námi vyrazili Míla s Martinem a tentokrát jsme místo naší Soni přivítali Lukáše Talpu z Ligy otevřených mužů - www.ilom.cz. Hovořili jsme o větším zapojení mužů do sdílené primární péče o děti formou jejich rodičovských kompetencí.

 • A co nás čeká dále? Nakonec celkem 6 jednodenních seminářů, které se budou vázat k našemu tématu pracovní pozice - TÁTA RODIČ - PRÁCE VŠEHO DRUHU! 
 • V listopadu proběhl seminář HONZY ŘEZÁČE s názvem AGRESE JE OK, který se konal v prostorách MOZAIKY. 
 • A v prosinci na něj navázal seminář s genderovou expertkou LENKOU FENCL ŠIFALDOVOU na téma SLAĎUJEME SPOLEČNĚ.
 • Na konci projektu se ještě potkáme nad závěrečným evaluační seminářem, který proběhne v prostorách Mozaiky a bude se ho účastnit našich 16 věrných matadorů!

Naše semináře jsme uskutečňovali ve třech městech Ústeckého kraje

a to v Ústí nad Labem, Teplicích a Děčíně!

A průběžně pro Vás připravujeme fb bannery se statistikami o našem tématu.